MŁODZIEŻOWA AKADEMIA ŻEGLARSKA

Celem akademii żeglarskiej jest wyszkolenie młodych żeglarzy, którzy w przyszłości stanowić będą o sile załogi 77 Racing. Młodzieżowa Akademia Żeglarska 77 Racing to nowatorski projekt, który ma szansę zostać pierwszym w takiej skali w Polsce, oparty zostanie na najlepszych światowych wzorcach, które łączą żeglarstwo z edukacją morską oraz umiejętnościami żeglarstwa regatowego.

Miasto Gdańsk, Biuro Niepodległa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polski Związek Żeglarski oraz Helly Hansen objęli patronatem honorowym Młodzieżową Akademię Żeglarską.

Akademia daje szansę młodzieży, która zdobyła umiejętności w wieku juniorskim na kontynuowanie żeglarstwem i dzięki profesjonalnej kadrze – możliwość rozwinięcia umiejętności. Mistrzowie świata w żeglarstwie przekażą kompleksową wiedzę opartą na kilkudziesięcioletnim doświadczeniu zdobytym na wodach całego świata.
Akademia powstaje w niepowtarzalnym otoczeniu Twierdzy Wisłoujście, gdańskiego Pomnika Historii.

Więcej informacji o Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej w ulotce

GALERIA

KURS NA STERNIKA MOTOROWODNEGO

Od sezonu 2023 oferujemy kurs przygotowujący do samodzielnego prowadzenia jachtów motorowych oraz egzaminu na Sternika Motorowodnego trwający dwa dni, pod okiem wyspecjalizowanej kadry.

Kurs, który Państwu oferujemy to intensywne dwa dni zarówno teorii jak i manewrów na łodzi typu RIB. Nasza sala wykładowa, zaplecze socjalne i bliskość akwenu manewrowego w urokliwym miejscu oraz pomocna kadra szkoleniowa ułatwi przyswojenie wiedzy i zdobycie umiejętności.

Zdobyte umiejętności sprawią wypoczynek na wodzie bezpiecznym, łatwym i miłym.

Plan zajęć:

sobota
9-18:00 część teoretyczna z przerwą na lunch
niedziela
9-13:00 część praktyczna- manewrówka
13:30-15:00 egzaminy
15:15-18/19:00 kurs na radiooperatora (dla chętnych)

SPONSPORZY I PARTNERZY AKADEMII