Gdańsk Sailing Week 6-8 sierpnia 2020

GSW

W dniach 27-29 września 2019 odbyły się pierwsze regaty przy Twierdzy Wisłoujście - Gdańsk Sailing Week - zorganizowane przez 77 Racing Club. Impreza ma na celu promocję żeglarstwa, aktywny wypoczynek oraz zdrową rywalizację. Mistrzem Polski w klasie Micro został Piotr Tarnacki z Grzegorzem Banaszczykiem i Bartoszem Makałą. Drugie miejsce zajął Marcin Celmerowski z Oskarem Ślezioną i Wojtkiem Moczkowskim, trzecie Maciej Twarowski z Agatą Czermińską i Mirosławem Zającem.

W dywizji racer pierwsze miejsce zajął Piotr Kowalewski z Rafałem Trzcińskim i Jerzym Gałęzą, drugie Maciej Grodzki z Jarkiem Krawczakiem i Marcinem Peczką, trzecie Jacek Kuczyński z Alicją Kuczyńską i Kamilem Baranowskim, W dywizji cruiser Pierwsze miejsce zajął Piotr Mańczak z Filadelfią Bachorz i Łukaszem Gałęzą drugie Jacek Zyskowski z Łukaszem Zyskowskim i Wojciechem Zarodem.

77 Racing Club w 2020 roku zorganizuje kolejną edycję regat Gdańsk Sailing Week. Po ubiegłorocznym sukcesie oraz bardzo dobrych recenzjach od uczestników i gości, zdecydowano o rozszerzeniu formuły. W regatach w randze Mistrzostw Polski weźmie udział ok. 130 zawodników, w tym najlepsi żeglarze klasy Micro, żeglarze Ocean Challange Yacht Club, przygotowujący się do regat Sydney-Hobart 2020 oraz czołowe załogi formuły ORC.

Rywalizacja sportowa uzupełniona zostanie o Strefę Kultury. W wyjątkowych, zabytkowych wnętrzach Twierdzy Wisłoujście odbędzie się bankiet wieńczący regaty. Wręczenie nagród połączone zostanie z koncertem gdańskich muzyków jazzowych. Będzie też Strefa Live Cooking pod wodzą najlepszych trójmiejskich szefów kuchni, a na historycznych murach Twierdzy Wisłoujście zaprezentowane zostaną wizualizacje nawiązujące do żeglarstwa, Gdańska oraz GSW. Gdańsk Sailing Week odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia 2020.

77 Racing Club Gdańsk

Stara Twierdza 2-4

80-551 Gdańsk

Piotr Tarnacki

piotr@77racing.pl

(+48) 509409309

Media

media@77racing.pl

(+48) 734422161