Marina

Marina 77 Racing szaniec wschodni
Twierdzy Wisłoujście

Prezentujemy Państwu aktualny cennik zimowania jednostki w nowo wybudowanej hali lub na terenie naszej mariny.W hali przewidzianych jest około 20 miejsc postojowych. Wymiary bramy wjazdowej: szer.3,8m, wys.3,5m.

Zachęcamy do skorzystania z oferty zimowania.

CENNIK PDF

xhala-77-2-wizualizacja

Przed II wojną światową i kilka lat po jej zakończeniu Twierdza była otoczona jachtami, swoje hangary miał tutaj m.in. Polski Klub Morski. Wzdłuż murów fortu wybudowano pomosty do cumowania jednostek, w części północnej Szańca Wschodniego - warsztaty szkutnicze i hangary. Po wojnie żeglarstwo wróciło do Twierdzy, ale już tylko do północnej części fosy, gdzie Polski Klub Morski ulokowany jest do dziś.

7

W 1959 roku twierdzę wpisano do rejestru zabytków, w 1975 roku obiekt przekazano Muzeum Gdańska. Przez kilkadziesiąt lat w wewnętrznej fosie twierdzy funkcjonował wodny komisariat policji, który pod koniec 2017 roku przeniósł się do nowej siedziby przy ul. Długa Grobla.

 

Teraz w fosie powstaje przystań jachtowa, która ma być jedyną tak ulokowaną w Europie. 77 Racing Club dzierżawi teren od miasta Gdańsk.

5

W 2018 roku rozpoczął rewitalizację całego terenu. Naprawiono drewniane nabrzeże, odremontowany będzie zabytkowy Dom Plebana, w którym mieścił się komisariat. Przeprowadzona zostanie modernizacja 450-metrowej hali. Powstanie nowa hala z zapleczem socjalnym, łazienką, prysznicami, kuchnią. Budynki zabytkowe zostaną połączone z nowoczesnymi. Cały teren zostanie ogrodzony.

 

Docelowo w wewnętrznej fosie Twierdzy Wisłoujście ma powstać 35 stałych miejsc postojowych dla tzw. rezydentów oraz ok. 20 miejsc gościnnych. Większość miejsc będzie pod łódki motorowe i sportowe.

x3

77 Racing Club Gdańsk

Stara Twierdza 2-4

80-551 Gdańsk

Piotr Tarnacki

piotr@77racing.pl

(+48) 509409309

Media

media@77racing.pl
(+48) 780178427