MARINA 77 RACING

Marina 77 racing to wyjątkowe miejsce w skali Europy, które łączy tradycję z nowoczesnością. Znajduje się w wyjątkowym i niepowtarzalnym miejscu,  w sąsiedztwie Twierdzy Wisłoujście – Pomnika Historii Polski.

Prezentujemy Państwu aktualny cennik zimowania jednostki w nowo wybudowanej hali lub na terenie naszej mariny.W hali przewidzianych jest około 20 miejsc postojowych. Wymiary bramy wjazdowej: szer.3,8m, wys.3,5m. Zachęcamy do skorzystania z oferty zimowania.

Marina 77 racing znajduje się w wyjątkowym i niepowtarzalnym miejscu,  w sąsiedztwie Twierdzy Wisłoujście – Pomnika Historii Polski.

Przed II wojną światową i kilka lat po jej zakończeniu Twierdza była otoczona jachtami, swoje hangary miał tutaj m.in. Polski Klub Morski. Wzdłuż murów fortu wybudowano pomosty do cumowania jednostek, w części północnej Szańca Wschodniego – warsztaty szkutnicze i hangary. Po wojnie żeglarstwo wróciło do Twierdzy, ale już tylko do północnej części fosy, gdzie Polski Klub Morski ulokowany jest do dziś.

W 1959 roku twierdzę wpisano do rejestru zabytków, w 1975 roku obiekt przekazano Muzeum Gdańska. Przez kilkadziesiąt lat w wewnętrznej fosie twierdzy funkcjonował wodny komisariat policji, który pod koniec 2017 roku przeniósł się do nowej siedziby przy ul. Długa Grobla.

W 2018 roku rozpoczęła się rewitalizację całego terenu. Naprawiono drewniane nabrzeże, odremontowany będzie zabytkowy Dom Plebana, w którym mieścił się komisariat. Docelowo w wewnętrznej fosie Twierdzy Wisłoujście ma powstać 35 stałych miejsc postojowych dla tzw. rezydentów oraz ok. 20 miejsc gościnnych. Większość miejsc będzie pod łódki motorowe i sportowe.

Obecnie stacjonuje tu 77 Racing Club Gdańsk, zawodowy klub żeglarski, w którego barwach pływają m.in. wielokrotni mistrzowie Polski i mistrzowie świata. Klub prowadzi m.in. akademię żeglarską dla pasjonatów regat oraz program szkoleniowy dla firm łączący żeglarstwo i biznes.